ZAANDAM - Op zaterdagavond 15 februari vond rond 23.55 uur een explosie plaats. Bij de explosie raakten de voordeur en ramen beschadigd. Gelukkig raakte er niemand gewond. In het onderzoek naar deze explosie zijn twee minderjarigen aangehouden op verdenking van betrokkenheid hierbij.

Eén van de verdachten werd op 3 september aangehouden en is inmiddels voorgeleid. De tweede verdachte is op 1 oktober aangehouden en wordt vandaag, op 3 oktober, voorgeleid. Gezien de minderjarigheid van verdachten delen wij geen aanvullende informatie.

Explosiegeweld leidt tot levensgevaarlijke situaties

Aanslagen met explosieven komen meermaals per dag voor en kunnen ook in jouw wijk tot levensgevaarlijke situaties leiden. Regelmatig raken hele jonge daders hierbij betrokken, die gebruikmaken van zwaar vuurwerk zoals Cobra’s. Jij kunt helpen om dit geweld te stoppen.

Wat kun je doen?

Weet jij iets over criminele activiteiten? Heb je iets gezien of herken je iemand op beelden? Dan is dat waardevolle informatie die ertoe kan leiden dat daders worden opgespoord en criminaliteit wordt gestopt. Wil je het wél melden, maar niet dat jouw gegevens bij de politie bekend zijn? Geef het dan door via Meld Misdaad Anoniem, bel 0800-7000. Op houdmisdaaduitjebuurt.nl is meer informatie te vinden over de signalen en wat hiermee te doen.

Lees hier de eerdere berichtgeving over de explosie.