ZAANDAM - Het gemeenteloket dat in oktober 2025 is geopend, is een groot succes, dit blijkt uit de eerste evaluatie na een half jaar. Ruim 30% van de reisdocumenten worden in Krommenie aangevraagd. Het aantal bezoekers van het informatiepunt van het klantcontactcentrum is vergelijkbaar met die in het stadhuis in Zaandam. Wethouder Harrie van der Laan noemt dit een geweldig resultaat: 'Dat we binnen een half jaar dit resultaat behalen is boven iedere verwachting.'

Bij het gemeenteloket in de Bieb in Krommenie kunnen rijbewijzen, paspoorten en identiteitsbewijzen worden aangevraagd. Daarnaast is er ook een informatiepunt van het klantcontactcentrum, waar inwoners met vragen terecht kunnen. Het loket is tot stand gekomen om de dienstverlening dichterbij de inwoners van Assendelft, Krommenie en Wormerveer te brengen op een plek die goed bereikbaar is.

Het aantal bezoekers is dit jaar behoorlijk toegenomen. In november 2025 werden er nog ruim 400 reisdocumenten aangevraagd, in april waren dit er ruim 1400. Een bijkomend voordeel is dat de piek in het aanvragen van reisdocumenten op deze manier beter over de stad is verspreid. Dit komt de dienstverlening richting de inwoners ten goede. Daarnaast is de Bieb ook blij dat het gemeenteloket in hun pand zit. Zij merken dat ze ook meer bezoekers ontvangen en dat de groep bezoekers diverser is geworden.

Wethouder Harrie van der Laan is zeer tevreden met de eerste resultaten: 'Het stadhuis is niet voor iedereen goed bereikbaar, dat is de Bieb in Krommenie wel. Het was in eerste instantie misschien even wennen voor de inwoners, maar je ziet dat ze het gemeenteloket steeds beter weten te vinden. Wat ik bijzonder mooi vind, is dat het loket niet alleen wordt gebruikt voor reisdocumenten, maar mensen het loket ook weten te vinden voor hulp. De meerwaarde van dit loket is daarmee duidelijk aangetoond en dat is vooral fijn voor onze inwoners.'